תמ"א 38 לדיירים

אזהרות חוזרות ונשנות מפני החשש לרעידת אדמה גרמו למדינת ישראל להפעיל תקנות חדשות המתייחסות לעמידות המבנים. במידה והנכם מתגוררים במבנה מגורים אשר הוקם לפני שנת 1980, אל לכם להפגין שאננות במחשבה שלכם זה לא יקרה, אלא פעלו לשיפור עמידות המבנה שלכם עוד היום.

תוכנית תמ"א 38 לדיירים, מאפשרת שיפור עמידות המבנה והשבחתו בהתאם לתקנון שהוגדר בחוק, תוך מתן הטבות כלכליות שונות שיאפשרו לכם ליהנות ממבנה בטיחותי יותר, בנכס שערכו גבוה יותר ושתנאי המחייה בו טובים יותר. על כן, מומלץ שתבדקו בהקדם האפשרי האם גם אתם זכאים למימושה של תוכנית תמ"א 38 לדיירים.

מהו חוק תמ"א 38 לדיירים?

התקן הישראלי הנוגע לעמידות המבנים נכנס לתוקפו כבר בשנת 1975. עם זאת, לפי מרבית ההערכות עולה כי מבנים אשר הוקמו לפני שנת 1980 אינם עומדים בתקנות הללו. במטרה לעודד יוזמה פרטית מטעמם של ועדי הבתים למגן את בניין מגוריהם, אישרה הממשלה מהלך חדש בשנת 2005, תוכנית תמ"א 38 לדיירים, אשר מעניקה הטבות מס והטבות כלכליות עבור ועדי בתים המחליטים ליישמה.

ישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי אשר מועד לרעידות אדמה. בעבר נרשמו מספר רעידות אדמה משמעותיות בארץ, אך החשש הגובר הוא מפני רעידת אדמה חזקה יותר, בסדר גודלן של הרעידות שהיינו עדים להן בתורכיה ובאיראן, ולכן חשוב לממש את תוכנית תמ"א 38 לדיירים בהקדם. זכרו כי הוצאתה לפועל של התוכנית היא תהליך ארוך, ולכן ככל שתקדימו להתחיל בפרוצדורה, כך תזכו לשלווה ולבטחון במהירות האפשרית.
להרשמה לאתר בחינם, לחץ כאן!

כיצד מאתרים קבלן למימוש תוכנית תמ"א 38 לדיירים?

לפני שמתחילים בתהליך איתור הקבלן, חשוב לקבל את הסכמת כלל דיירי המבנה. במידה ודייר אחד מתנגד למימושה של התוכנית, זו לא יכולה לצאת לפועל. ועדי בתים אשר אינם עומדים בתקני העמידות, צריכים לכנס את כל דיירי הבניין ולהעביר להם את התועלות ואת חשיבותה של התוכנית.

במידה וישנה הסכמה גורפת ליישום תוכנית תמ"א 38 לדיירים, ועדי בתים ידרשו כעת לאתר קבלן שיהיה אחראי על ניהולו וביצועו של הפרוייקט. וודאו שאתם מתחילים בתהליך זה בהקדם האפשרי, על מנת שתוכלו לקבל הצעות מחיר ותוכניות בניה מפורטות ממספר קבלנים, וזאת בכדי שתוכלו לבצע החלטה מושכלת ונבונה.

במסגרת התחייבויותיו של הקבלן כלפי ועדי בתים אשר מבקשים ליישם את תוכנית תמ"א 38 לדיירים, יהיה עליו לחזק את המבנה מפני רעידות אדמה, להוסיף מעליות נוסעים, חדרי ממ"ד ומרפסות וכן לשפץ את חזית המבנה, את חדר המדרגות, חדר האשפה, הגינה והחניה. חשוב לבחור בקבלן אשר יוכל לעמוד בפרויקט כזה, ושתוכנית העבודה שלו תתייחס לכל אותם סעיפים רלוונטיים.
להרשמה לאתר בחינם, לחץ כאן!

כיצד תוכלו לאתר את הקבלן המתאים לכם ביותר למימוש תוכנית תמ"א 38?

ישנן כיום חברות קבלניות רבות העוסקות ביישום תוכנית תמ"א 38 לדיירים. על מנת שתוכלו לבחור בקבלן המתאים וכדי שיהיה לכם די זמן לבחון הצעות מחיר, אנו מזמינים אתכם, ועדי בתים, לפרסם מודעה בחינם באתרנו.

באמצעות הפרסום באתר, תוכלו לקבל בצורה מרוכזת הצעות רלוונטיות מקבלנים העוסקים במימוש תוכנית תמ"א 38 לדיירים. בנוסף, תוכלו לקבל מידע אמין אודות כל קבלן, כך שתוכלו לסקור את כל המידע בצורה נבונה ולבחור באיש המקצוע המתאים.

השם שלך (חובה)

מייל (חובה)

טלפון

כתובת מלאה של הבניין (רחוב, מספר, עיר)

סגור לתגובות.