תמ"א 38 בתל-אביב

למרות מחירי הדירות בתל אביב מרקיעי השחקים בעיר תל-אביב, רבים הם בנייני המגורים אשר נבנו עוד לפני תחילת שנת 1980, ומה זה בעצם אומר? מבנים אלה אינם עמידים בפני רעידת אדמה, כפי שתקן 413 משנת 1975 מתייחס לנושא זה. לשם כך בדיוק חוקק חוק תמ"א 38 בשנת 2005, חוק תמ"א 38 לדיירים מציע לדיירי אותם מבנים אשר נבנו לפני 1980, לבחור יזם או קבלן ולעבוד איתו תוך כדי שיתוף פעולה פורה. הקבלן או היזם שירצה ליישם את חוק תמ"א 38, יחזק את יסודות הבניין, ישפץ אותו (חזיתות, חדר אשפה, חנייה, לובי ועוד ) יוסיף מרפסות וחדרי ביטחון לכול דירה, כול זאת ללא עלות כספית מצד הדיירים, ואלה מצידם יתחייבו למסור לו את זכויות הבנייה שלהם, כך שהוא יוכל לבנות יחידות דיור נוספות ולמכור אותם.

תמ"א 38 בתל-אביב

תל –אביב היא עיר אידיאלית ליישום חוק תמ"א 38, מפני שרבים הם הבתים הישנים בעיר, ומספיקה רעידת אדמה אחת חזקה באזור כה מאוכלס וצפוף על מנת להביא לנזקים בלתי הפיכים הן לרכוש, ויותר גרוע – אובדן חיי אדם. בעיר שמתיימרת להיות מודרנית ומובילה בהרבה מתחומי החיים במדינה, אין זה מתקבל על הדעת, שיעמדו שם כל כך הרבה בניינים שאינם מוכנים למצב של רעש אדמה, וזה עלול על פי הסטטיסטיקה להופיע בקרוב. כול שמונים שנה תוקף רעש אדמה חזק את מדינתנו היושבת על השבר הסורי אפריקאי.

כיצד תמ"א 38 תסייע לעליית שווי הדירות בתל אביב

עם שיפוץ הבניינים, החזיתות,הלובי, חניות, דרכי גישה, חדר המדרגות, חדר אשפה, הוספת מעלית חדשה ועדכנית, הוספת מרפסות וחדרי ביטחון, ערך הדירות במבנים בהם ייושם חוק תמ"א 38 יכול להעלות בשיעור של עד 30 % ! וזאת מבלי שדיירי הבניין השקיעו כסף בכול התהליך. בסופו של דבר, ואיך שלא נסתכל על זה מדובר על מהלך חכם ומשתלם במיוחד.

הפוסט הזה פורסם בתאריך מאמרים - תמ"א 38 עם התגים , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.