עושים שיפוצים? כמה עצות לגבי בחירת קבלני שיפוצים לעבודות שונות

כל נכס צריך, מעת לעת, שיפוצים. השיפוצים דרושים כדי להבטיח את תקינות הנכס כולו ואת בטיחות השימוש בו, כמו גם בשביל להבטיח את השמירה על הערך של הנכס, לכל הפחות. לעתים שיפוצים נדרשים כדי להשביח את הנכס ולהעלות את ערכו הכולל. אולם, כל אלה אינם מתאפשרים, אם בסופו של דבר העבודות אינן מבוצעות, כדבעי. לשם כך, אתם צריכים לעבוד אך ורק עם קבלני שיפוצים טובים ואמינים, שניתן לסמוך עליהם. כיצד תדעו כי קבלני שיפוצים ראויים לאמון הזה?

ראשית: קבלנים רשומים בלבד

כאמור, לבחירת קבלני שיפוצים יכולה להיות משמעות מכרעת על טיב העבודות שתבוצענה על ידם והתוצאות שיתקבלו בסוף העבודות. לכן, חשוב להשקיע מאמץ בסינון ובחירת קבלני שיפוצים, כך שתישארו רק עם קבלני שיפוצים הראויים, ואשר יבטיחו לכם ביצוע ראוי של השיפוץ, לשביעות רצונכם. הכלל הראשוני שעליכם להקפיד עליו הוא עבודה עם קבלני שיפוצים רשומים בלבד. חשוב להקפיד על כך שהרישום יהיה בתוקף ולא יהיה מדובר בקבלן שרישיונו הושעה מסיבה כלשהי – גם אם אינכם יודעים מה הסיבה בגללה הושעה אותו קבלן, אין שום סיבה שתתפשרו על קבלן שאיננו מורשה בה בעת שישנם הרבה מורשים. הרישיון מהווה בטוחה בידיכם, כי יש פיקוח על אותו קבלן על ידי המדינה וזה מבטיח לכם מידה של שקט נפשי באשר לאיכות העבודה שהקבלן יבצע.

כישורים מתאימים – בכוח ובפועל

לפני שתתקשרו עם קבלני שיפוצים כלשהם לשם ביצוע העבודות, עליכם להבטיח כי אותם קבלנים מתאימים לביצוע העבודות. על הקבלן להצהיר בחוזה כי הוא בעל הכישורים המתאימים לביצוע השיפוצים, וכי הוא מחזיק בכל האישורים, הידע והציוד הנדרשים כדי לבצע את עבודות השיפוצים שאתם צריכים. אולם, וידוא כי קבלני שיפוצים כלשהן הם בעלי הכישורים "על הנייר", הוא רק החצי הראשון של מה שעליכם לבדוק לגבי אותם קבלני שיפוצים. עליכם להבטיח גם, כי יש להם כישורים מוכחים. את זה אתם יכולים לעשות על ידי זה שתבחנו פרויקטים קודמים שביצעו אותם קבלני שיפוצים. היתרון הגדול שעומד לרשותכם בקשר לזה, הוא שאתם יכולים פשוט לראות בעיניים שלכם את הפרויקטים הקודמים של קבלני השיפוצים שלכם. אתם יכולים אפילו לדבר עם הלקוחות הקודמים של הפרויקט. בררו עימם אם העבודות נעשו לשביעות רצונם, תוך עמידה בזמנים ובחנו את רמת הגימור של הפרויקט שביצע הקבלן.

ביטוחים, מימון ושאר עצות

מובן כי קצרה היריעה מכדי להוות מדריך ממצה של כל מה שעליכם לבדוק, בטרם תוכלו להתקשר עם קבלני שיפוצים לביצוע העבודות. אם אתם צריכים מידע וייעוץ, לא אחת ניתן לקבל את המידע והייעוץ באמצעות הבנק שלכם – ופעמים רבות ממילא נדרשת הלוואה למימון עלות השיפוץ. כך תוכלו למעשה "להרוג שתי ציפורים במכה אחת", ולקבל את כל המידע הדרוש לכם ואת המימון לביצוע השיפוץ.

הפוסט הזה פורסם בתאריך מאמרים - תמ"א 38 עם התגים , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.