אז איפה כדאי לקנות דירה בישראל?

אם אתם עומדים לפני קניית דירה ודאי שאלתם את עצמכם איפה כדאי לקנות דירה בישראל. מובן כי התשובה לשאלה איפה כדאי לקנות דירה תלויה בראש ובראשונה במטרת הקנייה של הדירה. ככל שמדובר בדירה למגורים, הרי שאיזור המגורים הרצוי הוא אחד הפרמטרים המכריעים – גם אם יבוא על חשבון כדאיות כלכלית (ונפרט עוד על כך בהמשך); אם אתם מעוניינים לקנות דירה להשקעה הרי שהתשובה לשאלה איפה כדאי לקנות דירה תהיה שונה למדי ותתבסס על פרמטרים שונים ועדיפויות שונות. אז איפה כדאי לקנות דירה בישראל?

קבעו את מטרות רכישת הדירה

הצעד הראשון לפני שבאים לענות על השאלה איפה כדאי לקנות דירה בישראל הוא לשאול את עצמכם מהי הדירה הזאת שאתם קונים ועל איזה מטרות היא צריכה לענות. מובן כי קניית דירה היא צעד כלכלי ולכן תמיד תעדיפו לקנות דירה שמחירה צפוי לעלות ככל הניתן, אולם כאמור לעיל, קניית דירה למגורים יכולה לכלול פשרות על מידת הרווח הצפוי מקניית הדירה לטובת "רווחים" שאינם בהכרח ממוניים אך דרושים כדי שהדירה תענה על הצרכים שלכם. איפה כדאי לקנות דירה למגורים? במקום בו אתם מרגישים טוב ואשר צפוי להתפתח. איפה כדאי לקנות דירה להשקעה? באיזור שהוא מבוקש ואשר הביקוש אליו הוא קשיח ככל הניתן. בחיפוש אחר דירה להשקעה כדאי להביא בחשבון גם דירות שאפשר לרכוש בזול יחסית ולהשביח אותן בעלות נמוכה ככל הניתן. כך מרווח הרווח שלכם עשוי להיות גבוה יותר מאשר דירות אחרות בהן ההשקעה שלכם לא תניב רווח גדול במיוחד.

בצעו סקר של השוק – השוו מחירי דירות שנמכרו באיזור

בשביל לענות על השאלה איפה כדאי לקנות דירה עומדים לרשותכם כלים רבים, כגון אתרים המפרסמים מחירי דירות המתבססים על פרמטרים שונים ובעיקר על נתונים של עסקאות עם דירות אחרות שיצאו על הפועל באותם איזורים. בטרם תתנו תשובה לשאלה איפה כדאי לקנות דירה כדאי כי תבצעו סקר שוק של מחירי דירות שנמכרו בזמן האחרון באותו איזור, אך חשוב להביא בחשבון גם את מחירן של דירות שנמכרו שם בעבר כדי לנסות לעמוד על מגמת המחירים – אם המחירים עולים או לא. קניית דירה באיזור בו המחירים עולים היא ערובה (בהתאם למשך המגמה וסימנים של האטה או האצה במגמה וכו') לכך שהמחיר של הדירה שלכם גם יעלה.

היוועצו עם מומחים לעניין

רובנו איננו מומחים לענייני נדל"ן ולכן נצטרך להשקיע הרבה מאוד מאמץ בשביל להבין דברים אשר אדם מקצועי שעוסק בתחום יודע ולומד במהלך הרגיל של עיסוקו. זה יתרונם של המקצוענים. יהיו אלה יועצי נדל"ן של הבנק, מתווכים ואחרים. קניית דירה היא צעד משמעותי ביותר וכדי להבטיח כי אתם מבצעים את הבחירה הנכונה כדאי לא לחסוך במאמצים ובכלל זה גם הוצאה על קבלת ייעוץ מפי מומחים בתחום.

הפוסט הזה פורסם בתאריך מאמרים - תמ"א 38 עם התגים , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.